Letnie obozy dla osób niepełnosprawnych w 2019r w Karwi i w Niechorzu

Podobnie jak  w latach ubiegłych Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu w Warszawie zorganizował w 2019r aż trzy turnusy letnich obozów sportowych. Dwa pierwsze w miesiącu czerwcu i lipcu w Karwi oraz jeden w miesiącu sierpniu w Niechorzu. Dwa z nich zorganizowano dla osób niepełnosprawnych 60+, jeden dla osób niepełnosprawnych w różnym wieku.

Czytaj więcej: Letnie obozy dla osób niepełnosprawnych w 2019r w Karwi i w Niechorzu

Niepełnosprawni ze Stowarzyszenia„Serce dla Serca” w Niechorzu

W dniach 17 – 31.08.2019r Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował trzeci już w tym roku sportowy obóz ,tym razem dla osób niepełnosprawnych 60+  w Niechorzu. Obóz ( podobnie jak dwa poprzednie w Karwi) został dofinansowany z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. W obozie w Niechorzu uczestniczyło 50 osób w tym 42 zawodników, 4 osoby obsługujące obóz i 4 wolontariuszy. Organizatorzy założyli następujące cele letnich obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych:

Czytaj więcej: Niepełnosprawni ze Stowarzyszenia„Serce dla Serca” w Niechorzu

Stowarzyszenie "Serce dla Serca" w Karwi

Już po raz drugi Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” zorganizowało letnie obozy sportowe dla osób niepełnosprawnych w Ośrodku Wypoczynkowym „Paulina” Karwi.

Tym razem zorganizowaliśmy II turnusy. Pierwszy turnus dla 50 osób niepełnosprawnych w różnym wieku odbył się w dniach 17 – 30 czerwiec 2019r, natomiast drugi turnus dla osób niepełnosprawnych 60 + w dniach 21.06 – 04.07.2019r

Obóz dla 100 osób ( I i II turnus) został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu w Warszawie. Program zajęć został zrealizowany w 100%. Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w rozgrywkach i zawodach podczas turnieju sportowego a także turniejach Nordic Walking. 

Czytaj więcej: Stowarzyszenie "Serce dla Serca" w Karwi