Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

W dniach od 4 do 18 lipca 2015 r. Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował obóz sportowy w Domu Wypoczynkowym „Passat” w Niechorzu. Obóz dla 50 osób (w tym 40 niepełnosprawnych) został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu w Warszawie.
Program zajęć został zrealizowany w 100%. Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w zawodach podczas turnieju sportowego, zawodów pływackich, turnieju tenisa stołowego, a także rozgrywek w warcabach i zawodach piłkarskich.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki plażowej, siatkowej i ręcznej, boccia i rozgrywek w „dwa ognie”, na które zapraszano członków innych stowarzyszeń wypoczywających we pobliżu.
Codziennie były prowadzone zajęcia gimnastyczne rani i popołudniu w basenie na świeżym powietrzu. Zajęcia te przyczyniały się do usprawnienia fizycznego niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia.
Nic więc dziwnego, że w naszych sportowych zajęciach brali udział również goście z kraju i zagranicy wypoczywający w DW „Passat”. Choć pogoda w tym roku była w tzw. „kratkę” dobre humory, uśmiech i olbrzymia radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu sportowego.
Dbaliśmy także o sprawy duchowe. Był czas na spotkanie z Bogiem w pięknie przyrody. Spacer nad brzegiem morza daje wiele okazji do refleksji nad światem i nad własnym życiem. Codziennie gromadziliśmy się na Eucharystii. Polowy ołtarz był otoczony dziećmi, zaś posługę w czasie Mszy św. chętnie podejmowali podopieczni naszego Stowarzyszenia. Po wspólnych modlitwach był czas radości w piosence i krótkich katechezach biblijnych. Nie brakowało także czasu na osobiste rozmowy i spotkania.

 • se01
 • se02
 • se03
 • se04
 • se05
 • se06
 • se07
 • se08
 • se09
 • se10
 • se11
 • se12
 • se13
 • se14
 • se15
 • se16
 • se17
 • se18
 • se19
 • se20
 • se21
 • se22
 • se23
 • se24
 • se25
 • se26
 • se27

Nawigacja

banerauratech