Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

I znowu, po raz kolejny, dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował dwa letnie obozy sportowe w Domu Wypoczynkowym „Passat” w Niechorzu. Obozy dla 100 osób (w tym 80 niepełnosprawnych zawodników oraz 20 osób obsługi i wolontariuszy) zostały dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W turnusie lipcowym od 02-16 lipca 2016r uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia z Bielska Białej, zaś w turnusie sierpniowym od 20 sierpnia – 03 września 2016 r. Uczestniczyli Seniorzy 60 + ze Związku Emerytów i Rencistów z Kóz – członkowie naszego Stowarzyszenia.

Program zajęć został zrealizowany w 100%. Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w zawodach podczas turniejów sportowych , zawodów pływackich, turnieju tenisa stołowego, a także rozgrywek w warcabach i zawodów piłkarskich.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki plażowej, siatkowej i ręcznej,  rozgrywek w „dwa ognie”, na które zapraszano członków innych stowarzyszeń wypoczywających w pobliżu.
Codziennie były prowadzone zajęcia gimnastyczne rano i popołudniu w basenie na świeżym powietrzu. Codziennie też organizowano zajęcia Nordic Walking.  Zajęcia te przyczyniały się do usprawnienia fizycznego niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia.
Choć pogoda w czasie lipcowego turnusu była w tzw. „kratkę” dobre humory, uśmiech i olbrzymia radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu sportowego. Więcej szczęścia mieli Seniorzy z Kóz. W toku sierpniowego turnusu 60+  słońce towarzyszyło im od rana do późnego wieczora .
Nie bez znaczenia dla członków naszego Stowarzyszenia były codzienne Msze Święte odprawiane  podczas turnusu lipcowego przez Księdza Józefa Oleszkę. Jednakże i w sierpniu ku wielkiej radości Seniorów Ks.Józef - prezes Stowarzyszenia – odwiedził ich w Niechorzu. To właśnie dzięki Księdzu Józefowi i jego duszpasterskiej wakacyjnej posłudze zrozumieliśmy, że od Boga nie ma wakacji. Każdy czas jest darem Bożym, także wakacje i dlatego wszyscy tak licznie gromadziliśmy się na codziennych Mszach Świętych i dlatego też nasz „polowy ołtarz„ codziennie otaczały grupy małych dzieci pragnących uczestniczyć w wieczornej Eucharystii, modlitewnych rozważaniach, śpiewach i religijnych konkursach.
Stosowane systematyczne zajęcia sportowe, „zdrowa rywalizacja” - integracja, wywarły pozytywny wpływ na rozwój osobowy niepełnosprawnych członków naszego Stowarzyszenia, a tym samym pomnażanie ich szans życiowych.

 • s01
 • s02
 • s03
 • s04
 • s05
 • s06
 • s07
 • s08
 • s09
 • s10
 • s11
 • s12
 • s13
 • s14
 • s15
 • s16
 • s17
 • s18
 • s19
 • s20
 • s21
 • s22
 • s23
 • s24

Nawigacja

banerauratech