Niepełnosprawni ze Stowarzyszenia„Serce dla Serca” w Niechorzu

W dniach 17 – 31.08.2019r Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował trzeci już w tym roku sportowy obóz ,tym razem dla osób niepełnosprawnych 60+  w Niechorzu. Obóz ( podobnie jak dwa poprzednie w Karwi) został dofinansowany z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. W obozie w Niechorzu uczestniczyło 50 osób w tym 42 zawodników, 4 osoby obsługujące obóz i 4 wolontariuszy. Organizatorzy założyli następujące cele letnich obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych:

-kształtowanie prawidłowego trybu życia poprzez treningi, rozgrywki ,aktywność fizyczną szczególnie osób 60+

- upowszechnianie sportu;

- szeroko rozumiana integracja i rywalizacja sportowa;

- kształtowanie i doskonalenie techniki gry w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę plażową itp.

- poznanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na treningach w ośrodku, na boiskach sportowych i na plaży;

-podniesienie poziomu sportowego uczestników obozu;

- wzmocnienie układu odpornościowego dzięki prowadzeniu aktywnego wypoczynku – treningi, rozgrywki i zabawy.

Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w rozgrywkach i zawodach podczas turnieju sportowego, zawodów pływackich, turnieju tenisa stołowego a także turniejach Nordic Walking. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki plażowej, siatkowej i ręcznej, a także integracyjne rozgrywki w „dwa ognie”, czy „ kapitanie przeprowadź drużynę. Codziennie były prowadzone zajęcia gimnastyczne zarówno na sali ćwiczeń jak i na świeżym powietrzu jak również gimnastyka w wodzie na wynajętym na wyłączność basenie. Zajęcia te przyczyniały się do usprawnienia fizycznego niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała, nic więc dziwnego, że dobre humory, uśmiech i olbrzymia radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu sportowego.

Założone cele zostały zrealizowane w 100 %.

Nawigacja

banerauratech