beskidzka24.pl Podsumowanie z diabłem i turoniem

Wczoraj w bielskim kościele świętej Trójcy - podczas nabożeństwa odprawionego z tej okazji - podsumowano projekt "Aktywny senior 60+ z pasją" realizowany od czerwca przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej "Serce dla serca".

W ramach programu trzy grupy seniorów z Komorowic, Kóz i stowarzyszenia (ogółem blisko 160 osób) miały okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach z dziedziny kultury, sztuki, muzyki, teatru, plastyki, religii, sportu, dietetyki, rehabilitacji i fizjoterapii.

Ważnym elementem zajęć było odwołanie do beskidzkiej tradycji. Znalazło to odbicie w widowisku kolędniczym, które seniorzy biorący udział w programie zaprezentowali na koniec nabożeństwa. 

Ciekawostkę stanowi fakt, że stroje anioła, diabła i turonia zaprojektowały i uszyły uczennice Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Dziewczęta zaprojektowały również - w ramach konkursu - stroje do wieczerzy wigilijnej dla seniorów. Można je było zobaczyć podczas wystawy prezentowanej w salkach katechetycznych obok świątyni.

Projekt był realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS), nad którym pieczę sprawuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z tego powodu wśród gości obecny był wiceminister tego resortu Stanisław Szwed. Towarzyszyła mu podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska.

Autorką fotoreportażu jest Beata Stekla.

Nawigacja

banerauratech